Logo
Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport na kontrolerze z PS5 to nowe doświadczenie

Sony pracuje w pocie czoła nad Playstation 5. W sieci pojawiają się kolejne informacje na temat urządzenia, a ostatnie wieści dostarczył CEO Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan. Zdradził on, że gra w Gran Turismo Sport na kontrolerze z PS5 to zupełnie nowe doświadczenie.

 
Informacje przekazane przez Ryana przede wszystkim dają obraz bardzo zaawansowanego kontrolera. Nowy DualShock ma korzystać z zaawansowanego, adaptacyjnego systemu wibracji. Nowa technologia ma dostosowywać swoje reakcje do konkretnych sytuacji w grach. W efekcie gracze inaczej doświadczą kopania piłki w FIFA, a inaczej pokonywanie tarek na torze wyścigowym w Gran Turismo Sport. Wygląda więc na to, że nowy kontroler pozwoli w ciekawy sposób doświadczyć jazdy wirtualnym autem. Pozwoli to także na precyzyjniejsze prowadzenie samochodu i reagowanie na zmiany nawierzchni.

Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport

Drugą ważną informacją jaką można wyczytać z tej informacji to wsteczna kompatybilność. Sony potwierdziło już dawno, że PS5 będzie miało wsteczną kompatybilność. Nie zdradzono jednak na jakiej zasadzie będzie ona działała. Czy będzie dotyczyć wszystkich tytułów czy tylko wybranych wzorem Xboxa One. Tak czy inaczej wiemy już, że w Gran Turismo Sport da się grać padem z PS5. To oznacza, że gra wyścigowa odpala się na nowej konsoli, a więc powinna po premierze konsoli być objęta wsteczną kompatybilnością.

Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport

2020-01-11 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Gran Turismo Sport na kontrolerze z PS5 to nowe doświadczenie