Logo
Need for Speed: Heat

Need for Speed wraca pod skrzydła Criterion Games

Electronic Arts zdecydowało się przekazać serię Need for Speed w ręce studia Criterion Games. Twórcy serii Burnout i weterani gatunku maja się ponownie zmierzyć z próbą przywrócenia blasku kultowej serii.

 
Co ciekawe powodem zmiany dewelopera nie była zdaniem EA jakość gier od studia Ghost Games. Wydawca próbował stworzyć w Goteborgu studio na poziomie AAA, ale niestety cały czas problemem było pozyskanie fachowców. Znacznie łatwiej gromadzić zespół w Wielkiej Brytanii, dlatego markę Need for Speed przeniesiono z powrotem do Criterion Games w brytyjskim Guildfordzie.

Need for Speed: Heat Need for Speed: Heat

Studio Ghost Games zostanie przekształcone w zespół wspomagający innych deweloperów. Część pracowników zostanie przeniesiona do Criterion Games. Co ciekawe podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku kiedy to seria NFS została zabrana studiu Criterion Games, a jego pracownicy zostali oddelegowani od szwedzkiego dewelopera. Teraz wracają do swojego pierwotnego studia. W efekcie nad serią NFS nadal będą pracować ci sami ludzie, z tym że zespół będą mogły łatwiej zasilić nowe talenty.

Need for Speed: Heat Need for Speed: Heat Need for Speed: Heat Need for Speed: Heat Need for Speed: Heat Need for Speed: Heat

2020-02-13 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Need for Speed wraca pod skrzydła Criterion Games