Logo
WRC 8

WRC 9, WRC 10 i WRC 11 zapowiedziane! Nacon przedłużyło licencję na serię rajdową

Seria gier WRC będzie rozwijana jeszcze co najmniej na przestrzeni trzech odsłon. Firma Nacon znana wcześniej, jako BigBen Interactive zapowiedziała gry WRC 9, WRC 10 i WRC 11. Pierwsza z nich trafi na rynek już we wrześniu na obecną generację urządzeń. Nieco później pojawi się na PS5 i Xbox Series X.

 
WRC 9 już powstaje w studiu Kylotonn i trafi na rynek dokładnie 3 września. Początkowo produkcja będzie dostępna na PC, pS4 oraz Xbox One. Z czasem pojawią się edycje poświęcone kolejnej generacji konsol oraz Nintendo Switch. Wydawca przedłużył umowę z promotorem WRC do 2022 roku i dzięki temu potwierdzono kolejne dwie odsłony serii.

WRC 8 WRC 8

Nowa odsłona serii ma oferować rozbudowana karierę zawierającą nowe wydarzenia oparte o aktualny sezon WRC. Do gry trafią nowe rajdy z kalendarza mistrzostw, czyli Rajd Japonii, Rajd Safari oraz Rajd Nowej Zelandii. WRC 9 ma zawierać 50 zespołów znanych z tras mistrzostw świata. Twórcy szykują podobno nowy model jazdy oraz poświęcają dużo więcej uwag kwestii dźwięku rajdówek, co było jedną ze słabości serii.

WRC 8 WRC 8 WRC 8 WRC 8

2020-03-20 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
WRC 9, WRC 10 i WRC 11 zapowiedziane! Nacon przedłużyło licencję na serię rajdową

marcin1509 2020-03-20 19:51

Brawo, zapowiadają już 9tkę na wrzesień, a jeszcze ósma odsłona nie zawitała na Steamie. Jescze na Facebooku się chwalą, że będzie na epicu. Nie no, super.